Adem ile Havva

12.00

 

Açıklama

Allah Hz. Adem’i yarattı ve yanına eş olarak Hz. Havva’ yı verdi. Ancak, Cennet katında yaratılan bu iki insan, Allah’ın emrine uymadılar. Ezeli ve ebedi düşmanları şeytan tarafından kandırıldılar. Hz. Adem ve Hz. Havva’ yı kandırarak onların Cennet yurdundan sürgün edilmesine sebep olan şeytan, Allah’ın ilmi kudretiyle aldığı mühlet ve izinle, Hz. Adem ve Hz. Havva soyundan üreyen ve yeryüzünü yurt tutan insanoğlunun başına musallat olmaya devam etti.
İnsanoğlu ile şeytan arasındaki bu büyük kavga devam ederken, Allah, Hz. Adem ile Hz. Havva’ nın işledikleri günaha karşın tövbelerini kabul ettigi gibi, insanoğluna da tövbe kapısını açık bıraktı, rahmetini sınırsız tuttu. Bu rahmetine müjdeci olarak da, Hz. Adem ile Hz. Havva neslinin içinden, insanlık aleminin arasından kutlu müjdeciler, uyarıcılar seçti. Bu kutlu kişiler, Allah’ın Yüce Peygamberleri idi.
İlk yaratılan insan ve ilk Peygamber Hz. Adem’den, Son Peygamber, kainat güneşi Hz. Muhammed Aleyhisselam’a kadar nice peygamberler, Allah’ın emirlerini insanlığa ilettiler.
Ünlü devlet adamı ve yazar Ahmet Cevdet Paşa, Kısası Enbiya adlı eserinde, Hz. Adem ile Hz. Havva’nın yaratılışından başlayarak, insanlığa müjdeci olarak yollanan tüm peygamberlerin yaşam hikayelerini anlatmıştır. Elinizdeki bu kitap, “Kısası Enbiya” adlı bu değerli eserden derlenmiş ve günümüz Türkçesi ile sadeleştirilmiştir.
Yazar Ahmet Cevdet Paşa
Barkod 9789756457856
E-kitap Barkod 9786057916686