Adım Adım Ölümden Sonrası

30.00

Kategori:

Açıklama

Ölüm kimsenin inkar edemediği bir gerçek olarak karşımızda duruyor. Peki ya sonrasında olacaklar?.. Herkesin merak ettiği bir konudur bu.

Bu kitap, işte merak edilen bu konuyu ayet ve hadislerde anlatıldığı şekliyle öylesine detaylı bir şekilde ele alıyor ki okuyanı adeta adım adım dolaştırıyor, daha da ötesi, olacakları ona hissettiriyor.

Burada ölen sensin, ahirette yeniden diriltilen yine sen. Karşına çıkacak iki tablo var: Sen ya kötülerden ya da iyilerdensin. Bu dünyada iyi amel işleyip iyilerden olamadınsa başına gelecek vahim sonuç içler acısı… Ancak iyilerden isen ne mutlu sana! Seni öylesine muhteşem güzellikler bekliyor ki tarifi bile seni mutlu edecek türden.

Burada özne sensin. Önüne açılan defteri dolduracak olan sensin. İyiliklerle doldurup mutlulardan olacak da, nefsinin geçici arzularına takılıp pişmanlar güruhuna karışacak olan da yine sensin.
Hasılı, karar verecek olan sensin!

***

“Akıllı kişi, kendisini hesaba çeken ve ölümden sonrası için çalışandır. Aciz kişi ise arzularının peşine takılıp bir de Allah’tan bağışlanma umandır.”
(Tirmizi, Sıfatü’l-Kıyame: 25; İbn Mace, Zühd: 31.)

Orjinal Adı Kitabü't-Tevehhüm bi-Keşfi'l-Ahvâl ve Şerhi'l-Ahlâk
Yazar Haris el-Muhâsibî
Mütercim Ersan Urcan
Kağıt Türü İthal Kâğıt
Cilt Türü Karton Kapak
Boyut 13,5x21cm
Sayfa Sayısı 96
ISBN 978-625-7746-81-6
Barkod 9786257746816